Podstawowe szkolenie szybowcowe za wyciągarką w Krośnie z Tomcat 33

 

Szkolenie teoretyczne 

Jeśli chcesz zostać pilotem szybowcowym, musisz zacząć od kursu teoretycznego. 

Możesz go zrealizować z firmą  Avioner, która jest certyfikowanym Ośrodkiem Szkolenia Lotniczego. Prowadzi ona kursy teoretyczne: stacjonarne i online do licencji pilota szybowcowego. Cały kurs oraz egzaminy realizujesz przed własnym komputerem, a po zaliczeniu ostatniego egzaminu otrzymujesz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Zaświadczenie upoważnia do rozpoczęcia szkolenia praktycznego (honorujemy też zaświadczenia z innych ośrodków szkolenia lotniczego),

a po jego zakończeniu pozwala na przystąpienie do państwowego teoretycznego egzaminu na licencję pilota szybowcowego.

Zapisy na kurs i szczegółowe informacje pod linkiem:  www.avioner.pl/


Szybowcowe szkolenie praktyczne

Kolejnym krokiem jest część praktyczna, która odbywa się zwykle w okresie od kwietnia do listopada i zawiera minimum 56 lotów (w tym 5 lotów samodzielnych). W zależności od pogody podstawowe szkolenie trwa od 5 do 10 dni. Loty są zwykle organizowane w grupach maksymalnie pięcioosobowych, od wschodu do zachodu słońca (z przerwą w godzinach południowych).

Naukę zaczniesz od opanowania lotu po prostej i zakrętów, a następnie przejdziesz do nauki startów za wyciągarką. Nauczysz się bezpiecznie lądować oraz zachowywać w sytuacjach niebezpiecznych i awaryjnych. Szkolenie praktyczne kończy się 5 lotami samodzielnymi i otrzymaniem uprawnienie do samodzielnych startów za wyciągarką.

Po zakończeniu podstawowego szkolenia szybowcowego będziesz mógł kontynuować szkolenie do uzyskania licencji.